پالت پلاستیکی تخت

پالت پلاستیکی تخت یا مسطح نوعی سازه پلاستیکی کاملا تخت و بدون دیواره است. این وسیله برای قرار دادن بارها و کالاهای مختلف در انبارها به کار می رود. پالت در واقع نوعی ظرف برای نگهداری مواد مختلف انبارها است. پالت های تخت توسط لیفتراک یا سایر ابزارهای جا به جایی انبار به راحتی حمل و نقل می شود. این نوع پالت در سایزهای گوناگون تولید می شود. بسته به نوع محیط، نوع کالا، نوع چیدمان انبار اندازه پالت تخت انتخاب می شود.

 

 

 

مصارف پالت پلاستیکی تخت

پالت پلاستیکی تخت در طراحی ها و سایزهای مختلف به بازار عرضه می شود. زیرا در صنایع گوناگونی کاربرد دارد. از کاربردهای رایج ان می توان به استفاده در انبارهای کارخانجات تولید کاشی، سرامیک و مصالح ساختمانی اشاره نمود. همچنین در کارخانه های مواد غذایی یا انبارهای فروشگاه ها این مدل پالت کاربرد زیادی دارد. در انبارهای لوازم خانگی نیز برای راحتی جا به جایی بسته ها و همچنین ایمنی بیشتر این مدل پالت کاربرد دارد.

صنایعی مثل داروسازی، پتروشیمی، قطعات یدکی، معادن و ... از  پالت پلاستیکی تخت جهت انبارداری استفاده می کنند. همچنین در صنایع حمل و نقل اعم از هوایی، دریایی و ریلی پالت مسطح یا تخت بسیار کاربرد دارد. زیرا روی این نوع پالت بدون دیواره امکان چیدمان هر نوع بسته مثل کارتن، کیسه و ... وجود دارد. چه بسته مانند کارتن دارای ابعاد دقیق باشد یا مانند کیسه بدون شکل باشد، می توان روی این پالت به آنها نظم داد.

انواع پالت تخت از لحاظ جنس (فلزی، چوبی، پلاستیکی)

پالت تخت در جنس های مختلف فلزی، چوبی و پلاستیکی در بازار وجود دارد. مدل پلاستیکی آن بر بقیه ارجحیت دارد. سبکی بیشتر و راحتی حمل و نقل آن بهترین مزیت آن بر سایر پالت های چوبی و فلزی است. همچنین پلاستیک جنسی است که قابل شستشو است و به آب واکنش نشان نمی دهد. اما چوب و فلز در برابر نم و رطوبت دچار فرسودگی می شوند. پلاستیک قابل بازیافت است و پس از شکستن یا خرابی می توان ان را مجدد بازیافت کرد. پالت های پلاستیکی نسبت به سایر مدل ها توسط ماشین های حمل ونقل انبار مثل لیفتراک و جک راحت تر جا به جا می شوند. تنوع زیاد این مدل پالت ها و آزادی در طراحی آنها در شکل های گوناگون سبب شده بیشتر انبارها از این مدل پالت استفاده کنند.

 

 

 

ویژگی های پالت پلاستیکی تخت

به علت کاربرد گسترده پالت پلاستیکی تخت در صنایع مختلف جهت حمل و نقل و انبارداری این پالت طراحی دقیقی می طلبد. فاکتورهایی مثل عمق پالت، دهانه یا وزن و ابعاد ان با توجه به درخواست مشتری یا نوع کالا مشخص می شود. در ساخت پالت های مسطح یا تخت حالت استانداردی وجود ندارد و همه چیز متغیر است و بسته به نیاز و سفارش مشتری تعیین می گردد.

پالت پلاستیکی تخت به علت نداشتن دیواره بیشتر برای بسته های دارای نظم هندسی به کار می رود. نمی توان این مدل پالت را بر روی هم قرار داد. این مدل پالت به علت داشتن  امکان شسستشو و ضدعفونی مناسب انبارهای مواد غذایی و دارو سازی است. نظم دهی انبارها توسط این پالت ها انجام می شود و از تماس کالا با کف زمین انبار جلوگیری می شود.

انواع پالت پلاستیکی تخت

پالت پلاستیکی تخت در انواع دو طرفه یک رو و دو رو و چهار طرفه دو رو تولید می شود. پالت تخت دو رو دو طرفه توسط لیفتراک یا جک از هر دو طرف قابل جا به جایی است . روی هر دو طرف آن نیز می توان چیدمان انجام داد. پالت یک رو دو طرفه فقط در یک سمت امکان چیدمان دارد ولی از هر دو طرف با لیفتراک یا جک و ... می توان ان را جا به جا کرد.

 

 

پالت پلاستیکی تخت دو رو چهار طرفه از هر 4 سمت توسط لیفتراک و جک قابل حمل و نقل است. در انواع مختلف انبارها به راحتی می توان این مدل پالت را جا به جا کرد. روی هر دو طرف ان می توان چیدمان انجام داد.

قیمت پالت پلاستیکی تخت

پالت پلاستیکی تخت با توجه به فاکتورهایی مثل ابعاد، اندازه و عمق قیمت گذاری می شود. قیمت این مدل پالت متغیر است. جهت استعلام قیمت دقیق با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی نهایی

پالت پلاستیکی تخت از نوع پالت های بدون دیواره است. این مدل پالت در صنایع مختلفی کاربرد دارد. اندازه و ابعاد این پالت کاملا بسته به سفارش و نظر مشتری طراحی می گردد. در انواع مختلف دو رو دوطرفه، یک رو دو طرفه و دو رو چهار طرفه این مدل پالت تولید می گردد. در انبارهایی که محدودیت فضا وجود دارد یا جا به جایی کالاها محدودیت هایی دارد از مدل پالت تخت دو رو چهار طرفه استفاده می شود. با این کار به راحتی می توان پالت ها را به کمک لیفتراک یا جک و ... جا به جا نمود.

3.5/5 (2 رای)
verification