پالت پلاستیکی چرخدار

پالت پلاستیکی چرخدار از نوع باکس پالت های متحرک است. باکس پالت ها در دو مدل ثابت و چرخ دار تولید می شوند. مدل چرخدار به صورت های مختلف دور بسته یا مسطح تولید می شود. در ساخت این مدل پالت از پلاستیک فشرده استفاده می کنند تا بدنه آن مقاومت زیادی داشته باشد. نوع دور بسته پالت پلاستیکی چرخدار از نظر حجم 800 لیتر گنجایش دارد. می توان قطعات مختلفی را در این مدل پالت حمل و نگهداری کرد.

آشنایی با پالت پلاستیکی چرخدار دور بسته

پالت پلاستیکی چرخدار جزء مدل پالت های باکس پالتی محسوب می شود. جنس بدنه این مدل پالت HDPE یا پلی اتیلن فشرده است. در حالت ثابت تا 4000 کیلوگرم تحمل وزن دارد. در حالت متحرک 1500 کیلوگرم وزن را تحمل می کند. به کمک جک پالت یا لیفتراک قابل حمل و نقل است. طول این پالت 120 سانتی متر، عرض آن 100 سانتی متر و ارتفاع آن 76 سانتی متر است. وزن این باکس پالت چرخدار پلاستیکی 30 کیلوگرم است.

 

 

 

بررسی مزایای پالت پلاستیکی چرخدار دور بسته

پالت پلاستیکی چرخدار دور بسته 4 مزیت کلی دارد. اولین مزیت امکان قرار دادن درب در این مدل پالت است. دومین مزیت آن امکان زیاد کردن تعداد چرخ های زیر آن است. سومین مزیت این باکس پالت جنس خوب به کار رفته (پلی اتیلن فشرده) در ساخت آن است. جهت جداسازی کالاها در انبار این مدل پالت در رنگ بندی متنوع عرضه شده است.

معرفی پالت پلاستیکی چرخدار

پالت پلاستیکی چرخدار در صنایع و کارخانجات مختلفی کاربرد دارد. بیشتر از این مدل پالت برای جا به جایی کالاها و محصولات در انبار استفاده می شود. زیرا با چرخ های تعبیه شده در زیر آن با راحتی جا به جا می شود. سطح مسطح پالت های چرخدار با زمین هیچ گونه تماسی ندارد بنابراین از نظر بهداشتی کاربرد آن بهتر است. همچنین به علت نداشتن اصطکاک در تماس با زمین عمر مفید این مدل پالت بیشتر است. به کمک این مئل باکس پالت های چرخدار راحت می توان کالاها را در انبار از جایی به جای دیگر برد.

 

 

 

مزیت کاربرد پالت پلاستیکی چرخدار

پالت پلاستیکی چرخدار به علت استفاده از پلی اتیلن فشرده در ساخت بدنه آن بسیار مستحکم و قوی است. برخی از مدل های صنعتی این پالت در حالت متحرک وزنی معادل 800 کیلوگرم را جا به جا می کنند. این مدل پالت در حالت ثابت تا یک تن وزن را به راحتی تحمل می کند. به علت استفاده از بلبرینگ های تقویت شده در این مدل پالت چرخ های آن بسیار روان و بی صدا حرکت می کنند. بدنه این مدل پالت ها به صورت شبکه ای طراحی می شود تا مقاومت آن در برابر وزن زیاد و ضربه بالاتر رود. مانند سایر پالت های پلاستیکی این مدل پالت را می توان در شرایط جوی مختلف مثل محیط مرطوب و ... به کار برد. همچنین به راحتی قابل شستشو و استریلیزه شدن است.

بررسی ویژگی های پالت های پلاستیکی چرخدار صنعتی

جنس به کار رفته در پالت پلاستیکی چرخدار صنعتی پلی اتیلن سنگین است. این پالت دارای حجم داخلی برابر با 7000 لیتر است. این پالت ها با لیفتراک، ریچ تراک و هندجک قابل جا به جایی هستند. در برابر مواد اسیدی و شیمیایی مقاومت خوبی دارد. چرخ های به کار رفته در این مدل پالت پلاستیکی بسیار بی صدا و روان است. در شرایط جوی مختلف این پالت کاربرد دارد. به محیط زیست آسیب نمی رساند و قابل بازیافت است. در حالت ثابت تا یک تن وزن را تحمل می کند. در حالت متحرک نیز بین 700 تا 800 کیلوگرم وزن را حمل می کند. ابعاد این مدل پالت پلاستیکی چرخدار شامل عرض 100، طول 120 و ارتفاع 76 سانتی متر است. وزن این مدل باکس پالت چرخدار بدون احتساب درب آن 39 کیلوگرم است.

جمع بندی نهایی

پالت پلاستیکی چرخدار به شکل مکعب تولید می شود. جنس آن پلاستیک فشرده است و با آن می توان همه نوع محصول را جا به جا کرد. طراحی دیواره های این پالت شبکه ای است. هدف از این مدل طراحی کاهش وزن پالت و بالا بردن استقامت آن است. مکعب پالت می تواند به صورت مربعی یا مستطیلی باشد. این پالت در حجم و رنگ های مختلف و سایزهای گوناگون در بازار موجود است. با این پالت می توان به راحتی چیدمان انبار را انجام داد. حجم زیادتری از کالاها را در این مدل پالت می توان قرار داد.

پالت پلاستیکی چرخدار بر اساس لیتر گنجایش و ظرفیت آن مشخص می شود. این مدل پالت ها کار جا به جایی محصولات در انبارها را راحت می کنند. از نظر بهداشتی نیز استفاده از آنها به علت فاصله از سطح زمین توصیه می شود. انواع مختلف محصولات را می توان به صورت ثابت یا متحرک درون این پالت چیدمان کرد. هنگام لزوم با حرکت دادن پالت با کمک چرخ هایی که در زیر ان تعبیه شده است به راحتی می توان کالاها را جا به جا نمود.

4.0/5 (2 رای)
verification