پالت پلاستیکی دست دوم

مزیت های خرید پالت پلاستیکی دست دوم

خرید پالت پلاستیکی دست دوم یک راهکار مناسب جهت صرفه جویی در هزینه ها است. پالت های پلاستیکی به علت جنس خاصی که دارند نسبت به پالت های فلزی و چوبی بیشتر عمر می کنند. بنابراین استوک این مدل پالت هنوز قابلیت استفاده مجدد برای چندین سال را دارد. پالت های چوبی به مرور زمان دچار پوسیدگی می شوند. پالت های فلزی نیز ممکن است زنگ بزنند. هر دو این مدل پالت ها در تماس با آب یا رطوبت خراب می شوند. اما پالت پلاستیکی این قابلیت را دارد که در معرض تماس با آب تغییری پیدا نمی کند.

مزیت دیگری که خرید پالت پلاستیکی دست دوم را برای خریدار مقرون به صرفه می نماید، قابلیت بازیافت آن است. یک پالت پلاستیکی شکسته و کهنه را می توان به مراکز بازیافت فروخت. این پالت ها بازیافت شده و جنس پلاستیکی جدیدی از آن ساخته می شود. با این کار محیط زیست نیز حفظ می شود.

 

پالت پلاستیکی چیست؟

پالت پلاستیکی وسیله ای جهت انبارداری و انتقال اشیا است. این قطعه در انبارها با کمک جک دستی یا لیفتراک جا به جا می شود. در زمان جنگ جهانی دوم پالت ها ابداع شدند. از آنها برای جا به جایی مهمات و اسلحه ها استفاده می شد. با تجهیز انبارها به پالت پلاستیکی کارهای جا به جایی و  مرتب سازی انبار سریع تر انجام می شود. پالت پلاستیکی نسبت به دو مدل چوبی و فلزی سبک تر است. همچنین تحمل وزن بیشتری دارد. در صنایعی مثل مواد غذایی پالت پلاستیکی بیشتر استفاده می شود، زیرا فرایند استریلیزه آن آسان تر انجام می شود.

اگر قصد جا به جایی بار با کامیون از یک شهر به شهر دیگر را داشته باشید، پالت های پلاستیکی بهترین انتخاب هستند. زیرا این پالت ها در برابر ضربه و جا به جایی مقاومت خوبی دارند. در محیط هایی با اب و هوای مرطوب مثل شمال ایران بیشتر پالت پلاستیکی کاربرد دارد. زیرا در اثر رطوبت دچار فرسودگی و تخریب نمی شود. انواع مواد مانند جعبه، کارتن، کیسه، لوازم شکستنی و قطعات سنگین را می توان روی پالت چید.

خرید و فروش پالت پلاستیکی دست دوم

برخی صنایع و کارخانجات بعد از اینکه انبار گردانی انجام می دهند، پالت های اضافی خود را به فروش می گذارند. زیرا پالت های پلاستیک اضافی جای زیادی را اشغال می کنند. همچنین همان طور که می دانید جنس پلاستیک بارها و بارها قابل استفاده مجدد است. بنابراین برخی کارخانجات و کارگاه ها هنگام تجهیز و خرید برای انبار به دنبال خرید پالت پلاستیکی دست دوم هستند. با این کار با هزینه کمتر کالای مورد نیاز خود را تهیه می کنند.

کاربرد پالت پلاستیکی

در صنایع زیادی پالت پلاستیکی استفاده می شود. در برخی موارد به جای خرید پالت های نو، پالت پلاستیکی دست دوم خریداری می شود. پالت بیشتر برای بخش انبار و نگهداری به کار می رود و چون جنس آن از پلاستیک است زود خراب نمی شود. بنابراین دست دوم آن هم مانند نو می تواند کارایی داشته باشد. پالت های پلاستیکی انواع مختلفی دارند و  در سایزهای گوناگونی به فروش می رسند.

با خرید پالت پلاستیکی دست دوم یا نو در صورتی که در انبار در اثر ضربه بشکند یا کاملا مستهلک شود، می توان آن را به مراکز بازیافت فروخت. با این کار در هزینه ها صرفه جویی می شود. اغلب امور جا به جایی در انبارها توسط لیفتراک انجام می شود. پالت های پلاستیکی به علت جنس خوب و با کیفیتی که دارند، راحت با لیفتراک جا به جا می شوند.

 

مهمترین مزیت های خرید پالت پلاستیکی

بیشترین  کاربرد پالت ها در فرایند انبارداری و حمل و نقل کالا است. با خرید و تجهیز انبار به پالت های پلاستیکی ضایعات کالا کم می شود. در هزینه های حمل و نقل صرفه جویی می شود. فرایند مرتب سازی انبار با راحتی انجام می شود. حوادث ناشی از حمل دستی کالاهای انبار به مراتب کاهش می یابد.

نکات مهم هنگام خرید پالت پلاستیکی دست دوم

پالت پلاستیکی دست دوم در صورتی که با کیفیت باشد چندین سال کار می کند. موقع خرید حتما کیفیت پالت را چک کنید. اگر پالت پلاستیکی در صنایعی که با مواد شیمیایی کار می کنند استفاده شده باشد، احتمال اینکه تماس با آن برای افراد خطرناک باشد وجود دارد. بنابراین باید دقت کرد که قبلا در چه مکانی استفاده شده است. اگر قصد استفاده از پالت در محیط رو باز را دارید بهتر است حتما پالت از جنس پلاستیک خریداری کنید. با خرید از مراکز معتبر خرید و فروش پالت های پلاستیکی استوک می توانید با اطمینان از کیفیت، خرید خود را انجام دهید. در بستر اینترنت سایت های معتبری با نماد اطمینان تجارت الکترونیک وجود دارند که به خرید و فروش پالت پلاستیکی دست دوم می پردازند. شما ضمن مقایسه انواع سایزها و قیمت ها می توانید با کمترین قیمت خرید خود را انجام دهید.

4.0/5 (2 رای)
verification