پالت پلاستیکی تیرک دار

پالت پلاستیکی تیرک دار نوعی پالت از جنس پلاستیک است که به صورت تیرک دار طراحی شده است. این مدل پالت تحمل وزن بالایی دارد. در چیدمان انبار به صورت قفسه بندی شده این مدل پالت به عنوان کفی قفسه ها کاربرد دارد. پالت های تیرک دار یا رانر دار از نظر بهداشتی به علت فاصله با کف زمین و همچنین قابلیت شستشو مناسب هستند. در انبارهای نگهداری مواد غذایی اغلب از این مدل پالت استفاده می شود. این پالت در سایزهای مختلف برای کاربری های گوناگون تولید می شود. در این مقاله به بررسی این مدل پالت پلاستیکی و کاربرد آن می پردازیم.

پالت چیست؟

سکویی کم ارتفاع که در فرایند انبارداری جهت انتقال بار یا نظم دهی به مواد ذخیره شده در انبار به کار می رود، پالت نام دارد. انواع کیسه ها، کارتن ها ، جعبه ها و هر چیزی را می توان روی پالت ها چیدمان کرد. چیدن لوازم انبار روی پالت ها کمک می کند کالاها در تماس مستقیم با زمین نباشند. همچنین از لوازم انبار محافظت می کند تا اسیب نبینند و آلوده نشوند. ضربه نخورند و تغییر فیزیکی پیدا نکنند. پالت ها در انواع و اقسام گوناگون تولید و عرضه می شوند. پالت در سه جنس پلاستیکی ، چوبی و فلزی تولید می شود. پالت پلاستیکی به علت استحکام بالا ، مقاومت در برابر نم و رطوبت و ... بیشتر کاربرد دارد.

 

 

 

پالت پلاستیکی چیست؟

کاربرد اصلی پالت پلاستیکی تیرک دار یا انواع مدل های دیگر سر و سامان به کالاهای نگهداری شده در انبارها است. علاوه بر مرتب سازی فضای انبار، استفاده از پالت ها باعث می شود از کالاهای انبار محافظت شود. پالت ها با جنس های مختلفی تولید می شوند ولی مدل پلاستیکی آن بیشتر رایج است. به علت درخواست مشتریان پالت های پلاستیکی در انواع مختلف و سایزهای متفاوت تولید شده اند.

جنس پلی اتیلن به کار رفته در پالت های پلاستیکی سبب شد این پالت نسبت به سایر پالت ها کیفیت بهتری داشته باشد. این مدل پالت ها در عین سبک بودن تحمل وزن بالایی دارند. سبکی این پالت ها باعث شده به راحتی جا به جا شوند. از بین انواع مختلف پالت پلاستیکی تخت، پایه دار، جک خور، مشبک، چرخدار و ... مدل تیرک دار استحکام بالاتری دارد. این مدل توسط جک های دستی و ماشینی به راحتی جا به جا می شود.

آشنایی با پالت پلاستیکی تیرک دار

پالت پلاستیکی تیرک دار از جنس پلاستیک و پلی اتیلن تولید شده است. این پالت دارای پایه هایی است که آن را از سطح زمین بالاتر قرار می دهد. وجود این تیرک ها استحکام پالت را بالا می برد و باعث می شود تحمل وزن بیشتری داشته باشد. چیدمان انبارها به دو شکل قفسه بندی و چینش از کف است. برای اجناس سبک از روش قفسه بندی استفاده می شود. با این کار علاوه بر صرفه جویی در فضا، نظم انبار نیز ایجاد می شود. یکی از کاربردهای پالت پلاستیکی تیرک دار در چیدمان قفسه بندی است. در این مدل چیدمان باید از پالت تیرک دار یا رانر دار استفاده کرد. قفسه های موجود در انبار از چند میله و نبشی تشکیل شده اند و کفی ندارند. پالت های تیرک دار به عنوان کفی محکم در این قفسه ها قرار می گیرند و به علت تیرک هایی که دارند سقوط نمی کنند.

 

 

 

مزایای خرید پالت پلاستیکی تیرک دار

  • استحکام زیاد
  • تحمل وزن زیاد
  • مناسب برای نگهداری مواد غذایی در انبار
  • مقاومت بالا در برابر ضربه
  • سبک بودن
  • قابلیت نظم دهی و دسته بندی کالاها در انبار
  • طراحی ظاهری زیبا
  • قابلیت حمل و نقل توسط انواع جک دستی و ماشینی
  • بهداشتی بودن از نظر عدم پوسیدگی و نفوذ حشرات

بررسی میزان تحمل وزن پالت پلاستیکی تیرک دار

پالت پلاستیکی تیرک دار وزنی که در زمان ساکن بودن می تواند تحمل کند، بیشتر از زمانی است که متحرک باشد. وقتی پالت ساکن است می توان وزن بیشتری از کالاها را بر روی آن قرار داد. ولی وقتی با لیفتراک یا جک در حال انتقال می باشد، تحمل وزن آن نسبت به حالت ساکن کمتر است. پالت پلاستیکی هنگامی که ساکن باشد وزنی بین 1000 تا 6000 کیلوگرم را می تواند تحمل کند. در زمانی که پالت پلاستیکی روی لیفتراک قرار دارد، تحمل وزنی آن بین 600 تا 1700 کیلوگرم است. اگر در حین حرکت وزن بیشتری بر روی پالت پلاستیکی قرار دهید، احتمال شکستگی آن بالا می رود.

جمع بندی نهایی

پالت پلاستیکی تیرک دار به علت داشتن تیرک هایی در بدنه خود نسبت به سایر مدل های دیگر پالت پلاستیکی تحمل وزن بیشتری دارد. در محل هایی که قصد انبار کردن کالاهای سنگین در حجم زیاد را دارید، استفاده از این مدل پالت توصیه می شود. مثلا برای انبار کردن ابزار آلات یا اجناس فولادی که وزن زیادی دارند، این پالت به کار می رود. به طور کلی پالت های پلاستیکی به علت قابل شستشو بودن، عدم نفوذ حشرات و بهداشتی بودن بیشتر کاربرد دارد.

3.0/5 (2 رای)
verification