کاربرد ها و ویژگی های پالت پلاستیکی جک پالت خور

یکی از انواع پالت، پالت پلاستیکی جک پالت خور نام دارد. این مدل پالت پلاستیکی به علت اینکه از همه طرف قابلیت حمل با جک را دارد به جک پالت خور معروف است. در فضاهای محدود که امکان حرکت کم است، استفاده از این مدل پالت رایج است. سطح این مدل پالت کاملا صاف طراحی می شود. علاوه بر جک با کمک لیفتراک نیز به راحتی قابل جا به جایی است. تحمل بار این مدل پالت در حالت ثابت تا 3000 کیلوگرم تخمین زده می شود. در حین حرکت توسط جک یا لیفتراک تحمل بار این پالت 1200 کیلوگرم است. در صنایع مختلفی مثل پتروشیمی، مواد غذایی و شیمیایی این مدل پالت کاربرد دارد.

معرفی پالت پلاستیکی جک پالت خور

پالت پلاستیکی جک پالت خور به راحتی توسط جک جا به جا می شود. بنابراین در فضاهایی مثل کارخانجات و انبار کاربرد زیادی دارد. این مدل پالت پلاستیکی مثل سایر پالت ها سبک است. استحکام و مقاومت خوبی برای قرار دادن کالاهای سنگین دارد. به کمک این پالت ها که به راحتی توسط جک جا به جا می شوند عملیات انبارداری و چیدمان آن انجام می شود. پالت های پلاستیکی می توانند چهار طرفه دو رو یا یک طرفه یک رو و یا دو طرفه دو رو باشند.
پالت پلاستیکی جک پالت خور جزء دسته بندی پالت های چهار طرفه دو رو می باشد. یعنی از هر چهار سمت پالت امکان اتصال به جک یا لیفتراک وجود دارد. همچنین روی هر دو طرف پالت سطح صاف در نظر گرفته شده است و می توان چیدمان انجام داد. در فضاهای تنگ قابلیت برداشتن پالت از چهار طرف بسیار کاربردی و خوب است. با این کار محدودیت حرکتی در فضای تنگ را نداریم و از هر طرف که در دسترس تر بود می توان جک را به پالت متصل کرد. خرید این مدل پالت ها از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه است.

مزیت های کاربرد پالت پلاستیکی جک پالت خور

در اغلب صنایع مثل مواد غذایی، پتروشیمی و ... از پالت پلاستیکی جک پالت خور استفاده می شود. در انبار سردخانه ها، کارخانجات داروسازی، صنایع بهداشتی و ... برای چیدمان و سازماندهی اجناس انبار از پالت پلاستیکی جک خور استفاده می شود. تحمل وزن این پالت در حالت ثابت 3000 کیلوگرم و در حالت متحرک 1200 کیلوگرم است. پلی اتیلن به کار رفته در جنس پلاستیک این مدل پالت باعث شده علاوه بر سبکی، استحکام زیادی در برابر ضربه داشته باشد و به راحتی نشکند.
اجناس و کالاهای مختلفی را می توان روی این مدل پالت قرار داد. در محیط هایی مثل سردخانه ها که تغییرات دمایی وجود دارد می توان این مدل پالت پلاستیکی را به کار برد. زیرا مقاومت دمایی آن بالا است. در نهایت این مدل پالت قابل بازیافت است و به محیط زیست اسیب نمی رساند.

کاربرد پالت جک خور

در محیط هایی که بهداشت و رعایت آن اهمیت زیادی دارد مثل صنایع غذایی و دارویی پالت پلاستیکی جک پالت خور بسیار کاربرد دارد. علت راحتی شستشو و ضدعفونی این مدل پالت است. اگر پالت دچار آلودگی شود به راحتی توسط مواد شوینده می توان آن را شست و مجدد استفاده کرد. قیمت تمام شده این مدل پالت پلاستیکی مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد. در محیط هایی که محدودیت فضا وجود دارد و برای جا به جایی پالت ها و کالاهای روی آنها نیاز است که از جک یا لیفتراک استفاده شود، پالت پلاستیکی جک پالت خور چاره کار است. در این محیط ها به راحتی می توان جک ها را از هر طرف که راحت تر است به پالت متصل کرد و پالت را جا به جا نمود.

جمع بندی نهایی

پالت پلاستیکی جک پالت خور به علت راحتی حمل و نقل توسط جک یا لیفتراک در انبارداری کارخانجات و صنایع مختلف کاربرد دارد. این پالت پلاستیکی مقاومت خوبی در برابر تغییرات شیمیایی و دمایی دارد. به علت قابلیت شستشو و ضدعفونی در صنایع بهداشتی، دارویی و مواد غذایی کاربرد گسترده دارد. این مدل پالت در محیط هایی که فضای کمی جهت جا به جایی وجود دارد بیشتر استفاده می شود. زیرا از هر طرف می توان جک را به آن متصل کرد و جا به جا نمود.

4.0/5 (2 رای)
verification