پالت پلاستیکی استاندارد

پالت ها را می توان در هر اندازه ای تولید کرد.اما طبیعتا وجود اندازه استاندارد به همه تولید کنندگان و مصرف کنندگان کمک خواهد کرد. استاندارد پالت پلاستیکی از دو جهت قابل بررسی است. بنا به نیاز مشتری و استفاده از پالت برای انبار کالا یا حمل و نقل دو استاندارد تعریف می شود.

پالت پلاستیکی استاندارد مورد نیاز کارخانه

تولید کنندگانی که تنها برای انبار کالاهایشان از پالت استفاده می کنند می توانند با توجه به ملزومات جابه جایی و فضای فیزیکی انبار و نوع محصول و بسته بندی آن، یک اندازه ثابت برای پالت تعریف کنند. بدین ترتیب تولید کننده پالت طبق همان اندازه و با توجه به وزن کالایی که قرار است روی پالت قرار بگیرد پالت را تولید و عرض می کند.

پالت پلاستیکی استاندارد جهانی

بسیاری از کارخانجات و تولید کننده ها بعد از انبار کالا مایلند آنها را به همان شکل از انبار خارج کرده و به دست مصرف کننده برسانند. اینجاست که اندازه پالت برای بارگیری ماشین های باربری مهم می شود.چراکه خارج کردن کالاها از پالتهای انبار و منتقل کردن آنها به ماشین های باربر زمانگیر و هزینه بر است.  به همین دلیل استفاده از پالت های استاندارد که متناسب با کلیه وسایل حمل و نقل مانند کامیون ها، کانتینرهای کشتی های و قطارها و ... تعبیه شده اند توصیه می شود.

در بهترین حالت و با رعایت کلیه واحد های دخیل کالاها از مبدا تولید در کارخانه، انبار آنها، و در میان واسطه های حمل و نقل- کالاها از بسته بندی اولیه تا رسیدن به مقصد خارج نشده و آسیب نمی بینند.

به طور کلی چند استاندارد در دنیا وجود دارند که بسیاری از کشورها آنها را رعایت می کنند.  استاندارد ایزو 6780 که بیشتر در کشورهای آسیایی مرسوم است، و استاندارد اروپا. استاندارد ایزو 6780 ابعاد 120*100 دارند. در حالیکه پالت استاندارد اروپا ابعاد ×120×80 دارند.

مزایای استاندارد سازی پالت پلاستیکی

هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد.

هزینه های کارگر و هزینه های ناشی از صدمات کالاها را کاهش می دهد.

هزینه تولید و استفاده از پالتها با اندازه های مختلف را کاهش می دهد.

4.0/5 (2 رای)
verification